Felsőoktatás
A kádári rendszer utolsó éveiben a magyar felsőoktatáson belül is mutatkozott igény, sőt lehetőség új tudományágak, tantárgyak, korszerű oktatási módszerek és eszközök honosítására, külföldi vendégelőadók fogadására, mindezek finanszírozására, egyszóval: a reformra. A magyarországi Soros Alapítvány felsőoktatási programjai az alapképzéstől a doktori és posztdoktori ösztöndíjakig, a kutatók hazatérését segítő fizetéskiegészítéstől a külföldi konferenciarészvételi támogatásig, a társadalomtudományoktól a természettudományokon át a kultúráig és a művészetekig terjedtek.
Megítélt támogatások (Oktatás)
A táblázatot az Soros Alapítvány évkönyveiben szereplő pénzügyi adatok alapján állítottuk össze. Ilyen, programcsoportok szerinti összesítés csak az 1991-től 2003-ig terjedő időszakról jelent meg: 1991-et megelőzőleg az évkönyvek (és a támogatások is) még más struktúrát követtek, 2003-at követően pedig már nem jelent meg évkönyv.
A táblázat az összes oktatási programmal kapcsolatos támogatást tartalmazza, mivel a Soros Alapítvány évkönyveiben szereplő pénzügyi összefoglalók nem minden évben közölték egymástól elkülönítve a közoktatási, illetve a felsőoktatási programokra megítélt támogatások összegeit.